network

بخشی از خدمات اجرایی داده پردازان جوان مربوط به راه اندازی اولیه شبکه و زیر ساخت شبکه می باشد که در قسمت مربوطه توضیحات لازم داده شده است. بخش اصلی مربوط به خدمات شبکه مراحل پس از ایجاد یا اصلاح بستر فیزیکی شبکه یا در واقع زیرساخت می باشد. در واقع پس از بررسی، ایجاد و یا ارتقاء بستر فیزیکی شبکه نوبت به خدمات اکتیو شبکه می رسد که در این قسمت توضیحات لازم را ارائه خواهیم نمود.

خدمات شبکه دارای ابعاد وسیعی می باشد ، بخشی مدیریتی شبکه که معمولا بر عهده سرویس های مایکروسافتی می باشد، سرویس های ویژه شبکه که تولید کننده های مختلفی دارند و بسته به نیاز از یکی آنها استفاده خواهد شد، سرویس های تکمیلی شبکه مانند راهکارهای بکاپ گیری، راهکارهای مانیتورینگ شبکه و سرویس های امنیتی مانند فایروال ها بخش هایی از خدمات شبکه داده پردازان جوان می باشند.

در هر یک از مراحل کارشناسان مربوطه به صورت تخصصی اقدامات لازم را انجام داده و نتایج حاصله را به صورت مستند آماده و تکمیل نموده و در اختیار مدیران ارشد قرار می دهند. پس از ارائه درخواست اولیه از سمت مشتری ، بازدید اولیه توسط کارشناس فنی داده پردازان جوان انجام خواهد شد. ابتدا کلیه نیازهای کارفرما ثبت شده، سپس از بستر موجود شبکه اطلاعات لازم تهیه خواهد شد و یا در صورت فلت بودن شبکه یعنی اینکه تا آن لحظه هیچ اقدامی انجام نشده باشد، بررسی جهت نوع اجرا انجام خواهد شد. موارد مهم در این بازدید ابتدا نیاز کارفرما، سپس تجهیزات موجود می باشد. مواردی شامل نوع بستر ارتباطی مانند کابلی یا بیسیم، تعداد کاربران، میزان و نوع منابع موجود مانند انواع سرور، سوئیچ، روتر، Storage، فایروال، در صورت شعبه ای بودن شبکه، محل شعبات، نحوه ارتباط با شعب، بررسی مسائل امنیتی مانند بررسی نوع و چگونگی ارتباط از بیرون به داخل، فایروال، آنتی ویروس و سایر موارد جزو آنالیزهای اولیه می باشند. از تمامی این مرحله گزارشی توسط کارشناس داده پردازان جوان تهیه خواهد شد. این گزارش توسط مدیران ارشد بررسی شده و نتیجه در غالب یک طرح فنی به کارفرما ارائه خواهد شد. این طرح شامل بستر موجود، تجهیزات وسرویس های موجود، نیازهای کارفرما، تجهیزات و سرویس های مورد نیاز جهت رسیدن به نقطه دلخواه کارفرما و مناسب با استانداردهای شبکه، زمان انجام پروژه از ابتدا تا انتها می باشد. این طرح جهت بررسی به کارفرما ارائه می شود. موارد مورد نیاز به طرح اولیه اضافه و یا از آن حذف خواهد شد و نتیجه نهایی پس از اصلاحات در قالب یک پیش فاکتور اولیه به کارفرما ارائه خواهد شد.

بخشی از خدمات شبکه شرکت داده پردازان جوان به شرح ذیل می بشد:

– خدمات مجازی سازی سرورها مبتنی بر VMware ESXi

– خدمات نصب و راه اندازی سرویسهای مایکروسافت

– خدمات نصب و راه اندازی اکتیودایرکتوری، DNS، DHCP

– خدمات نصب و راه اندازی فایل سرور

– خدمات نصب و راه اندازی مایکروسافت ISA/TMG

– خدمات نصب و راه اندازی Microsoft Exchange Server

– خدمات نصب و راه اندازی فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری مبتنی بر Kerio Control, FortiGate

– خدمات راه اندازی VoIP مبتنی بر الستیکس

– خدمات نصب و راه اندازی بکاپ سرور مبتنی Symantec Backup Exec. Veeam Backup

– خدمات نصب و راه اندازی نرم افزارهای مانیتورینگ در شبکه نظیر Solarwinds, OpManager

تیم فنی داده پردازان جوان خدمات شبکه خود را در چند مرحله ارائه می نماید:

– مرحله اول پس از درخواست خدمات شبکه از سمت مشتری، دریافت اطلاعات شبکه موجود و ثبت درخواست مشتری می باشد

– در مرحله دوم بر اساس شرایط فعلی، درخواست مشتری و بودجه حدودی، آماده سازی یک طرح اولیه، برآورد هزینه تجهیزات و خدمات می باشد

– مرحله سوم بررسی طرح اولیه و اعمال تغییرات و تدوین طرح و پیش فاکتور نهایی می باشد

– مرحله چهارم اجرای خدمات شبکه تعیین شده در بازه زمانی مشخص می باشد

Views: 3023